Nejlépe se odpočívá u rodinného krbu

Lidská obydlí v našich zeměpisných šířkách jsou velmi různorodá. Jedno však mají společné – bývá v nich teplo a útulno. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak dosáhnout ve svém domě nebo i bytě tolik žádoucí útulnosti a zároveň příjemného tepla, je pořídit si krb. Vždyť oheň i tuto funkci v lidských společenstvích plní již odpradávna.

Interiérové krby jsou již po mnoho let velmi populární záležitostí. V poslední době této oblíbené stálici mezi „ohňovými“ doplňky lidských domovů začínají konkurovat i krbová a kachlová kamna. Každé z těchto řešení má svoje specifika a přednosti.

Krby mohou mít nekonečně mnoho podob v závislosti na zbytku interiéru. Lze postavit krb v moderním designu, stejně jako krb s retro prvky. Krby jsou proto výborným univerzálním řešením téměř do každé domácnosti.

Podobné přednosti jako krby mají i krbová kamna. Mohou být vystavěna opět v různých stylech, oproti krbu jsou však obvykle menší a nejsou zastavěna do zdi.

Kachlová kamna ocení především obdivovatelé starých časů. Jsou vynikajícím doplňkem do domů a chalup. Interiéru dodají neodolatelnou starosvětskou atmosféru. Součástí kachlových kamen může být i sporák, a dokonce i sen skutečných milovníků odpočinku – zápecí jako vystřižené z pohádky o českém Honzovi!

Samostatnou kapitolou v problematice krbů a kamen jsou pak zahradní krby. Ty slouží jednak jako zdroj tepla k večernímu posezení, jednak jsou schopny plně nahradit zahradní gril. Samozřejmě jsou rovněž estetickým doplňkem.

Způsobů, jak zkrotit oheň a začlenit jej do svého domova je mnoho. Už jste si našli ten svůj?