Autopůjčovna Hradec Králové – auta místo tramvají

půjčovna aut Hradec Každý, kdo navštíví Hradec králové, jistě si všimne tramvajových kolejí, které vedou přes centrum města, avšak samotné tramvaje nikde nenalezne. Vemte si vozidlo od naší autopůjčovny a rozjeďte se po městě, abyste se sami o tom přesvědčili. Město bylo skutečně velmi blízko tramvajovému provozu a to několikrát. Dnes sice jsou v Hradci na rozdíl od Hlavního města trolejbusy, ale od plánovaných tramvají zůstali pouze koleje na Wilsnově (Pražském) mostě. Pojďte se spolu s námi podívat na jejích historii.

Už na počátku dvacátého století se uvažovalo o zřízení tramvajové dopravy v rozrůstajícím se městě, ale napoprvé to vše skončilo u projektu. V roce 1914, kdy v sousedních Pardubicích postavili maketu tramvaje, kterou fotili na pohlednice v Hradci jíž byli proloženy prní koleje na nově postaveném Pražském mostě. Půjčovna aut Vám jistě pomůže toto místo snadno nalézt. Tenkrát se ale objevila spousta lidí, kteří považovali zavedení tramvajové dopravy za zbytečnou, a tak se stavba zastavila.
Další pokus o zřízení tramvajové dopravy ve městě se uskutečnil díky světoznámému architektu první poloviny 20.století Jozefu Gočárovi, který ve svém regulačním plánu z let 1926 – 28 navrhoval úctyhodnou tramvajovou sít, za kterou by se nemusela stydět ani Praha. Avšak Jozef Gočár nebyl pochopen, a to především diky nově zavedené autobusové dopravě a dokonce I již proložené koleje na Wilsnově mostě byli odstraněny.

Více informaci o městě Hradec Králové můžete získat pomoci Cestovního programu, informaci o kterém naleznete na naších webových stránkách. Kromě toho naše autopůjčovna Vám rada nabídne celou řádu dalších služeb, ke kterým patří online rezervace s výpočtem konečné ceny, transfery z letiště Praha Ruzyně do jakéhokoliv místa v ČR a Evropě, vyhlídkové nebo manažerské jízdy ve vozidlech s řidičem, luxusní ubytování v Praze na Zvonářce a jiných místech po celé republice, a hlavně – možnost získání a 15% slevy, dokonce i ceny již zaplacených služeb!

Autopůjčovna Czechocar Vám přeje hodně zdaru na cestách!

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Využití tepelných čerpadel v panelových domech

Tepelná čerpadla využívají obnovitelné zdroje dostupné všude kolem nás.