Online sportovní sázky v Polsku: je to v roce 2023 legální

Polsko, patří mezi evropské země, které mají relativně vysoké restrikce ohledně sázek online, a to zejména z pohledu hazardních her a vybraných sportovních sázek. Na území Polska je proto důležité věnovat zvýšenou pozornost tomu, zda je vybraná sázková kancelář skutečně legální a pro hráče tak není nebezpečné se tomuto druhu sázek věnovat.

Sportovní sázkové kanceláře tak musí disponovat herní licenci na základě zákona o hazardních hrách, která je udělována vybraným subjektům po splnění přísných regulačních podmínek.

Licenční požadavky pro provozovatele online kasin v Polsku

Legálně mohou na území Polska fungovat pouze ty herní portály, které disponují licenci od Ministerstva financí Polské republiky, a to za přísných regulačních podmínek. Například loterijní hry jsou tak dostupné pouze přes schválené státní organizace.

Zde je, co o tom říká expert: “Podczas hazardu za granicą ważne jest zwracanie uwagi na bezpieczeństwo graczy i wybieranie tylko legalni bukmacherzy w Polsce na podstawie listy zarejestrowanych stron internetowych i zaufanych recenzji.”

Pro výběr legální sázkové kanceláře je nutné:

1) Zkontrolovat herní licenci.
2) Ověřit si kvalitu kanceláře v rámci recenzí.
3) Přečíst si důkladně obchodní podmínky.
4) Zjistit si, zda je sázková kancelář dostupná pro české hráče.

Legální ochrana pro polské online sázkaře

Online sázkaři, kteří hrají prostřednictvím licencovaných kasin mohou spoléhat na ochranu ze strany finančního úřadu Polské republiky, která je hlavním regulátorem polského prostředí online sázek na sportovní události. V případě pochybení jakéhokoliv herního portálu, je tak možné se na Ministerstvo financí obrátit a spolu s ním také na případné další orgány, které hráče efektivně chrání. Tato ochrana však není dostupná v případě hraní na kasinech, které nedisponují oficiální licencí.

Daně a výnosy z online sportovních sázek v Polsku

V rámci Polské republiky je důležité věnovat pozornost také daňovým povinnostem, které se různí podle typu hry, ze které je placená a u které vzniká tato daňová povinnost po dosažení určité částky. Zároveň však platí, že pokud hráč z České republiky hraje prostřednictvím polské sázkové kanceláře jako český občan, vzniká povinnost zdanit výhry z hazardních her v rámci českého daňového přiznání. V rámci polského zákona platí 12% daň na sázky na sportovní události nebo 2,5% v případě sázek na sportovní události zvířat.

Závěrem

Ačkoliv je v rámci polského herního prostředí nutné počítat s vysokou mírou regulovanosti, stále je možné zde najít hned několik předních portálů, v rámci, kterých je možné si užívat online herních sázek nejen na sportovní události, ale také například kasinové hry, loterie nebo velmi v Polsku oblíbené Bingo. Zároveň je však nutné pamatovat na to, že v rámci Polské republiky jsou dostupné pouze ty portály, které disponují oficiální licencí od schválených poskytovatelů, tím hlavním regulátorem je poté, stejně jako v České republice, tamní Ministerstvo financí.