Vše, co potřebujete vědět o úklidových firmách

Jak vůbec vznikaly úklidové firmy?

Pokud se podíváme do minulosti, je zřejmé, že paní na úklid existovali již dávno. Tehdy se však nazývali jinak, například služky, a kromě udržování čistoty vykonávaly i jiné práce. Je pravda, že tehdy neexistovaly žádné záruky dobrého výkonu, bezpečnosti a dalších aspektů.

Postupem času vznikaly menší společnosti, které zajišťovaly úklid domácností. Vzhledem k tomu, že takových agentur bylo velmi málo, byly jejich služby příliš drahé a mohli si je dovolit pouze vyšší vrstvy obyvatelstva. Ve větších domácnostech bylo k udržování čistoty potřeba několik pracovnic najednou. Proto se tento obor rychle rozrostl a stal se populárním.

Dnes by měl téměř každý vědět, co je to úklidová firma a jaké služby poskytuje, jaké jsou výhody a nevýhody jejího objednání a kolik průměrně stojí úklid obyčejného bytu. Díky velkému množství společností si dnes můžete vybrat podle svých kritérií. Pokud patříte mezi ty, kteří si nikdy neobjednali profesionální služby, o mnoho přicházíte.

Podívejme se, jaké služby jsou dnes dostupné pro každého a které vás určitě přesvědčí, abyste zavolali manažerovi a domluvili si termín!

Jaké služby dnes úklidové firmy v Praze a okolí nabízejí?

V dnešní době se lidé snaží stanovit si priority. Proto si raději zajistí, aby se o jejich domov staraly profesionální úklidové firmy. Vzhledem k vysoké poptávce existuje mnoho typů úklidu, ať už se jedná o domy a byty, nebo jachty a lodě. Více o službách poskytovaných v Praze a okolí zjistíte zde.

Úklid bytu a domu

Zcela oblíbenou službou je objednání úklidu bytu nebo domu. Pracovníci vám rádi zajistí jednorázový nebo pravidelný, generální úklid celého bytu nebo třeba jen kuchyně, uklízejí také po rekonstrukci.

Pravidelným uklízením si zaručíte především udržování celkové čistoty prostoru.

Můžete se však těšit na:

 • dokonale vysáté místnosti
 • stírání prachu z povrchů
 • vrácení věcí na původní místa
 • umývání podlah
 • dezinfekce toalety
 • čištění vany nebo sprchy
 • leštění zrcadel
 • běžné mytí kuchyňské linky
 • vynášení odpadků a výměna pytle

Každá společnost má svůj vlastní seznam úkolů, které jsou součástí pravidelného úklidu. Kromě výše uvedených prací potřebujete věnovat pozornost něčemu navíc? Můžete personál požádat o další doplňkové služby. Klienti většinou přidávají mytí nádobí, mytí oken nebo nechát si vyčistit balkon.

Možná se ptáte, proč nejsou tyto služby ihned zahrnuty do úklidového balíčku? Odpověď je jednoduchá! Tyto úkoly nemusíte plnit každý týden. Stačí je provést jednou za nějakou dobu. Výjimkou je samozřejmě mytí nádobí.

Úklidové agentury také provádí generální úklidy bytů ( víz odkaz ), jejichž hlavním cílem je důkladné a hloubkové odstranění všech nečistot v domácnosti. Pomocí kvalitních čisticích prostředků a speciálního vybavení jsou schopni odstranit:

 • mastnotu v kuchyni,
 • vodní plak z vodovodních baterií,
 • vyprázdnit a umýt úložné prostory zevnitř.

Pozornost věnují také plísním, rzi a vodnímu kameni. Samozřejmostí je vysávání pod postelí, výměna ložního prádla, mytí podlah, okenních rámů a parapetů.

Máte-li nově provedené rekonstrukce, neobejdete se bez průmyslového vysavače, parního stroje a odstraňovače nečistot. Úklid domu po rekonstrukci je velmi náročný. Nejdřív pracovníci vyhazují stavební pozůstatky. Potom vysávají několik krát za sebou, odstraňují skvrny po malování, od lepidla a dalších stavebních materiálů, např. tmel nebo omítku, myjí okna a odstraňují prach z veškerého nábytku.

POZOR: Je důležité odstranit ochranné fólie z oken ihned po jejich instalaci! Sluneční paprsky způsobují, že je velmi lepkavý a pak se velmi obtížně odstraňuje. Někdy to není možné.

Kromě bytů a domů mohou pracovníci uklízet i rodinné domy, chaty, rekreační domy, hotely nebo apartmány. Bez ohledu na velikost objektu se společnosti postarají o to, aby jejich dobře vyškolený personál zvládl jakýkoli požadavek.

Co se dá očekávat od úklidu kanceláří a jiných komerčních prostor?

Často používanou službou pro podnikatele je denní nebo týdenní úklid kanceláří. Je důležité udržovat příjemnou atmosféru, aby se zaměstnanci cítili při plnění svých povinností dobře. Toho lze dosáhnout nejen dobrým platem, bonusy nebo zajímavou prací. Hodně záleží na čistém vzduchu a uklizeném pracovišti.

lze ho rozdělit na několik typů:

 • Ranní
 • Večerní
 • Generální
 • Každodenní

Každý z těchto úklidu se od sebe trošku odlišuje. Například pokud mluvíme o každodenním, znamená to, že uklízečka provede výměnu pytle na odpadky, dle potřeby umyje nádobí a podlahy, poskládá věci na původní místa, setře prach z rychle přístupných míst.

Mluvíme-li o generálním úklidu kanceláři, bude zahrnovat utírání prachu ze všech povrchu, otírání pracovních ploch, mytí a dezinfekce záchodu a umyvadel, vysávání a mytí podlah, leštění skleněných povrchů. Případně také je možné objednat chemické čištění čalouněného nábytku nebo koberců.

Stojí za to objednat si úklid od agentury?

Jistě že ano! Mezi více než 700 úklidovými firmami v Praze jistě najdete několik, které vám pomohou udržet váš domov v čistotě. V každém případě se vyplatí objednat si alespoň jednou profesionální služby a ujistit se, že úklid můžete snadno svěřit zkušeným uklízečkám.

Nejenže budete mít doma čisto a voňavo, ale také si budete moci odpočinout nebo se vrhnout na jiné věci, které jste tak dlouho odsouvali. O výsledek se nemusíte starat, protože dobré společnosti zaměstnávají a školí pouze prověřené lidi.

Soutěž Truck trial se uskuteční letos bez omezení

Stejně jako v předchozích letech i v roce 2023 začíná MČR v truck trialu v Milovicích u Nymburka, kde díky terénním úpravám vznikají každoročně zajímavé a náročné soutěžní sekce, ve kterých se posádky se svými soutěžními speciály musí vypořádat s průjezdem branek, které jim pořadatelé připraví.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Na průmyslovém značení závisí mnoho odvětví

Svět konce dvacátého a počátku jednadvacátého století je typický svou komplexností, složitostí a provázaností jednotlivých oblastí.