Šperk je více než ozdoba

Šperky odnepaměti dotvářejí celkový vzhled člověka. Oč menší jsou, o to důležitější roli hrají. Šperky totiž podobně jako hodinky o svém nositeli leccos napoví. Z charakteru a druhu šperků se můžeme mnohé dozvědět o vkusu a založení jejich nositele, stejně jako o sociálním statusu, případně rodinném stavu. Nejvýmluvnější jsou v tomto směru nepochybně zásnubní a snubní prsteny.

Podobně jako oblečení podléhají rovněž šperky módě. Zatímco například dříve byly nejoblíbenější snubní prsteny ze žlutého zlata, dnes jsou populárnější spíše prsteny ze zlata bílého, případně kombinovaného, nebo z dalších materiálů jako ocel, titan aj. To se týká nejen všech prstenů, ale i náušnic, náramků, náhrdelníků a přívěsků.

Módní trendy se však neustále vracejí, a tak i v oblasti šperků můžeme v současnosti často obdivovat kombinace nových materiálů a moderního designu s tradičními zdobnými prvky. Někteří výrobci dokonce úspěšně sázejí na kreativního ducha svých zákazníků, když svoje šperky navrhují a vyrábějí tak, aby je bylo možné obměňovat a vzájemně kombinovat.

Jelikož kvalitní šperky nebyly nikdy levnou záležitostí, je důležité je v případě potřeby svěřit do dobrého zlatnictví, kde je budou schopni kvalitně opravit. Na zkušeného odborníka se rozhodně vyplatí vsadit i v případě výroby šperků na zakázku nebo rytí do drahých kovů. Zlatnictví je minimalistická práce a rozdíly v kvalitě jsou vždy vidět.

Ať už stříbrné, zlaté nebo z oceli, ty pravé šperky perfektně doplní osobnost člověka, případně vyjádří to, na co někdy slova nestačí.

Využití tepelných čerpadel v panelových domech

Tepelná čerpadla využívají obnovitelné zdroje dostupné všude kolem nás.

Fanoušci mají koulovačku na zápase Sparty Praha proti Norimberku

Nevšední kulisu víkendu přineslo přátelské utkání mezi týmy Sparta Praga z České republiky a Norimberkem z Německa.

Jak se správně zaregistrovat v Parimatch?

Registrace v Parimatch je nezbytným procesem pro uživatele, kteří chtějí využít služeb herního klubu naplno.