Vzhůru na letecký den do Maďarska a Polska

Léto pro mnohé z nás kromě tradičních kratochvílí jako koupání a venkovních sportů znamená především cestování. Cíle svých cest volíme každý z nás jiné podle toho, co nás zajímá. Milovníci letadel mají v tomto směru jasno. Letní měsíce nabízejí ideální příležitosti pro cestování na domácí, ale zahraniční letecké dny, show a přehlídky.

Vynikajícím tipem na výlet pro fanoušky letecké techniky jsou vyhlášené letecké dny v Maďarsku a Polsku. Po třech letech se v maďarském Kecskemétu opět uskuteční jedna z nejprestižnějších evropských leteckých přehlídek. Desátý ročník akce se odehraje 3.–4. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku současných i historických vojenských letounů, stejně jako na civilní letouny a vrtulníky a maďarskou pozemní vojenskou techniku. Letecký den v Kecskemétu se tradičně chlubí bohatou zahraniční účastí.

Další vysoce atraktivní leteckou akcí je největší letecká show v Polsku, konaná každé dva roky. Letos připadá letecký den v polském Radomu na 24.–25. srpna. Na programu je opět bohatá vzdušná přehlídka s mezinárodní účastí, ale i statická výstava, kde budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si zblízka vzácné letouny a setkat se s piloty a leteckými techniky.

Jasné letní dny by bylo pro fanoušky letectví téměř hříchem nestrávit na prestižních leteckých přehlídkách. A proč letos nezkusit něco jiného a nenavštívit právě letecké show našich nejbližších sousedů? Cestovat je možné na vlastní pěst nebo – pro větší pohodlí a bezstarostnost – i se specializovanou cestovní kanceláří.