V autě jako ze škatulky se jezdí nejlépe

Automobil je stále více nepostradatelným společníkem moderního člověka. Ve svém voze trávíme spoustu času, ať už v rámci soukromého cestování, či z důvodu plnění pracovních povinností. Časté ježdění se však na automobilu zpravidla promítá větším či menším znečištěním vnějšku i vnitřku vozu. Proto je třeba čistotu automobilu pravidelně udržovat.

Pokud jde o údržbu karoserie, je nutné si uvědomit, že kartáčová myčka obvykle není zcela dostačujícím a hlavně příliš šetrným způsobem mytí. Kartáčová myčka nikdy nenabídne tak precizní výsledek jako ruční mytí, a navíc může někdy dojít i k poškrábání karoserie. Proto je vhodné vsadit pokud možno na ruční mytí automobilu.

Kromě lesknoucí se karoserie je důležité nezapomínat ani na čištění interiéru vozu. Vyluxování, umytí oken z vnitřní strany, vyčištění čalouněných i plastových dílů speciální autokosmetikou nebo šetrná péče o nadstandardní materiály jako kůže nebo dřevo, to vše jsou služby, které nabízí kvalitní autokosmetické studio.

V některých případech však nestačí pouze mytí a čištění. Když je lak auta poškozen, nezbývá, než vyhledat zkušeného odborníka, který dokáže škrábance na laku zapravit. Drobné i hrubé nečistoty, oxidace, matnost, škrábance a oděrky, to vše dokáže profesionální ošetření laku vyřešit.

Stejnou péči jako automobil vyžadují například i lodě nebo letadla, které v dnešní době mnozí lidé vlastní. Obzvláště v těchto případech ulehčí starosti tzv. komfort servis, kdy je vozidlo ošetřeno přímo v prostorách majitele.

Nejpohodlnější je při péči o svůj automobil (případně loď či letadlo) vyřizovat všechno na jednom místě. Ruční mytí a čištění, ošetření laku, rychloservis a pneuservis, polepy aut a další, to vše dokáže kvalitně zajistit renomovaný autoservis, a ušetřit tak majiteli vozu čas i námahu.